מה חדש
לקבלת עדכונים שוטפים הצטרפו למחוגים
שם:
דוא"ל:
אני מעוניין לקבל חומר פרסומי
הדרכת מורים ואנשי חינוך
  • כמה פעמים אפשר להגיד שששש לאורך היום ועדיין לא יהיה שקט?
  • למה הילד תמיד מתפרץ ומפריע?
  • איך מפסיקים את האלימות בין ילדי הכיתה?

לעיתים חיי המורה בכיתה או הגננת בגן אינם קלים. אנו מוצאים עצמנו מתווכחים עם הילדים, מבקשים "אלף פעמים כל דבר", נתקלים בסירובים, בפרצופים, בחוצפה ואף בלגלוג. במקרים אלו התסכול עצום.


בכיתה וגם בגן חשוב שיהיו דרכי פעולה מתוכננות, ברורות, שקופות ומוכרות לתלמידים לצוות החינוכי ולהורים.
בכלל חשובה ביותר עקביות ב"מלאכת החינוך". ילדים ותלמידים מתבלבלים כאשר המחנכים אינם עקביים.

 

לשם כך עלינו להחליט עם הצוות או לעצמנו על:

1.  כללים, בין 5-7, הכתובים בשפה קצרה וברורה.

2. דרכי אכיפה אותם יפעילו אנשי הצוות באחידות.

3. עידוד וחיזוק. חשוב שכמחנכים נהיה מודעים כל הזמן לצורך של ילדים בעידוד. עידוד הוא אחד מהכלים החשובים לפיתוח ביטחון עצמי ותחושת רווחה נפשית של ילדים. עלינו לדאוג באחריות שאנו משבחים ומעודדים כל אחד ואחת מתלמידנו בתדירות גבוהה.

4. דידאקטיקה. הנושאים הדידאקטיים בשיעור חשובים לאין ערוך להקלה בבעיות התנהגות של תלמידים. מערך שיעור, קביעת זמנים מותאמים לגיל הילדים ויכולותיהם, חומרי למידה מותאמים,דרכי דיון, הוראות ברורות ומדויקות, שמירה על קשב של התלמידים ועוד נושאים שהקפדה עליהם תקל על התלמידים ותאפשר להם למידה יעילה המותאמת להתפתחותם וליכולותיהם הרגשיות והשכליות.
 

התמודדות עם ילדי ה ADHD 

 

 

צוות "מחוגים" מנוסה שנים רבות בהדרכת מורים וצוותים חינוכיים לפיתרון בעיות התנהגות בכיתות, בבתי ספר, בגנים, בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד.

אנו מדריכות מורים וצוותי חינוך, במשרד החינוך ובמסגרות נוספות, במשך שנים רבות. דרך מתיאות, ניהול בית ספר, השתלמויות מורים, הדרכה "און-ליין" בתוך הכיתות, סדנאות לאנשי חינוך ועוד ועוד.

יש לנו את הידע, הכלים והניסיון להדריך אתכם לביצוע שינויים מרחיקי לכת בניהול וניווט כיתה ובשינוי התנהגותם של תלמידים מאתגרים.

נשמח להדריך וללוות אתכם עד לייצוב אווירת כבוד ומשמעת בהתאם לערכי בית הספר, הערכים שלכם כמורים וכאנשים ובהתאם לקשיים או הצרכים הספציפיים בכיתתכם.

 

 

 

מיכל דינס, טבעון 054-4402572 mdines@netvision.net.il. חגית ברלינסקי, יוקנעם 054-5950556 hagit.berlinsky@gmail.com
עיצוב ובניית אתרים